Mustafa'nın Blogu

Mustafa Kılınç Blog Sayfası

ULUSOY Turizm şikayet : İÇLER ACISI hali

10 Mart 2011 tarihinde Ankara'dan Antalya'ya gitmek üzere 3 kişi aldığımız biletlerle gece yarısı otobüse bindik, 2-3 saatlik yolculuğun sonunda nasreddin hoca tesislerinde kar yağışı nedeniyle ara verdik ve ara vermemizle zulüm başladı.


Yarım saat sonra mecburen otobüslerden indirildik. Soğuk tesiste etrafımızda sürekli dolanan garsonlar birşeyler almamız için gözümüzün içine bakıyor, soruyorlar. Uyumak istiyoruz ancak soğuk ortamda, sert sandalyelerde ne mümkün! Aradan 1, 2, 3 saat geçiyor. Şöförler ve takımı köşedeki bir masada gerile gerile oturuyorlar. Yolcular arasında çocuklu bayanlar var, çocuklar ağlıyor, üşüyor ancak kimsenin umrunda değil! Otobüs'ün yakıtını düşünen şoförler o soğuğa bizi mahkum ediyorlar.

Beklemede 4. saat, oturanlar, bekleyenler bir ayaklanıyor, neden hala bekliyoruz diye, şoförler rahat ve lakayt bir tavırla "yol kapalı olabilir, haber bekleyeceğiz."
Beklemede 5. saat, ulusoy müşteri hizmetlerini arıyoruz, muğlak ve geçiştirici cevaplar.
Beklemede 6. saat, şoförler ikinci yemek servisini istiyorlar.
Beklemede 7. saat geliyor, insanlar tekrar ayaklanıyor, ancak sonuç alamıyorlar, karşılarında bir muhatap yok! Ümidi kesenler kahvaltı için çay çorba alıyorlar ancak parası olmadığından alamayanlar ve hatta bunu söyleyenlere şoförlerin alaycı bakışları dikkat çekiyor.

Beklemede 8. 9. saat değişen birşey yok! "Yol kapalı haber bekliyoruz. Dün giden araç da hala yolda, isterseniz gidip orada bekleyelim" tehdidiyle susturulan insanlar.

10. saat isyanla beraber yola çıkılıyor, altenatif yoldan sorunsuz şekilde 20 saat sonra nihayet Antalya!

KOÇ da kaldı bizimle, PAMUKKALE de ama 1 saat! Onların çalışan sistemleri, alternatif yolu kullanmalarını sağladı. ULUSOY un herşeyden bihaber merkezi, bizi kuru sandalyede 10 saat oturmaya mahkum etti!

Yorum ekle

Loading